Zaczynamy !

5 sposobów jak zadbać o motywację do ćwiczeń

Podejmując działania mające na celu zmianę niektórych elementów w naszym życiu, czy tych związanych z naszym domowym budżetem, czy ze zmianą nawyków żywieniowych i zrzuceniem zbędnych kilogramów, często spodziewamy się zamierzonych efektów w bardzo krótkim czasie. Gdy nasza sylwetka nie wygląda tak jak sobie ją wymarzyliśmy po kilku treningach, a na naszym koncie nie pojawiła się nagle wielka suma po kwartale racjonalnego gospodarowania budżetem domowym, nasz zapał opada. Wtedy coraz trudniej przychodzi nam zmobilizowanie się i wyjście z domu z torbą na siłownię, czy zaplanowanie budżetu na kolejny miesiąc.

Za taki stan rzeczy często obwiniamy brak motywacji, czyli czynników które będą nas napędzały do działania i powodowały, że będziemy mieli tyle samo wiary w sukces naszego projektu na każdym jego etapie.

Tak naprawdę wiele zależy od nas i od tego jak od samego początku podejdziemy do zaplanowania naszego zadania.

Poniżej opiszę kilka punktów, które pozwolą od samego początku zadbać o odpowiedni poziom motywacji i sprawią, że energia i zapał nie będą maleć.

Chciałbym zarabiać więcej – jak dobrze to znasz ?

Doskonale wiemy, że każdy z nas bez względu na to jaką pracę wykonuje, ma w ciągu doby ograniczoną ilość czasu.  Nieważne czy pracujemy w korporacji i większość czasu spędzamy przy komputerze i na spotkaniach, czy w fabryce wykonując fizyczną pracę, nie mamy możliwości pracować więcej niż 24 h dziennie. Oczywiście i tak nie jest możliwe, aby przez dłuższy czas pracować w takim wymiarze.

Wykonując sumiennie naszą pracę, większość z nas chciałaby zarabiać większe pieniądze i móc pozwolić sobie na więcej.

Żeby zwiększyć swoje zarobki, możemy zacząć pracować “drożej”. Wiązać się to może ze szczerą rozmową z szefem, koniecznością zmiany stanowiska czy nawet pracodawcy. Czasami jest to jednak niemożliwe lub może potrwać dłuższą chwilę.

Brak takiej możliwości może wynikać z kilku kwestii, m.in.:

    • Nie ma firm zatrudniających specjalistów z danej dziedziny w naszym miejscu zamieszkania
    • Awans wymagałby rezygnacji osoby obecnie zajmującej to stanowisko, a koleżanka/kolega akurat nigdzie się nie wybiera 🙂
    • Brakuje nam kompetencji wymaganych do objęcia nowej roli.
Dlaczego warto trenować… swoje pieniądze ?

Nie wiem jak Ty, ale ja z natury jestem niecierpliwy i strasznie nie lubię czekać. Szczególnie na coś co jest dla mnie istotne i na czym mi bardzo zależy.

Dlatego równocześnie z dążeniem do zwiększenia mojego wynagrodzenia rozpocząłem konsekwentnie trenować swoje finanse.